Ścieżka zdrowia otwarta. 03.10.2013, 18:46

20 września 2013 roku otwarto i poświęcono Ścieżkę Zdrowia, czyli rehabilitacyjne urządzenia siłowi zewnętrznej znajdujące się przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Skorzeszycach.

Urządzenia poświęcił wikary parafii p.w. św. Rozalii w Skorzeszycach - ks. Rafał Gudwański. Przybyli goście, na czele z pan Wójtem - Przemysławem Łysakiem i panią dyrektor - Lidią Rafalską  osobiście przetestowali urządzenia takie jak narciarz, orbiterek, wioślarz czy trenażer nóg, co wywołało wiele radości na twarzach testujących urządzenia oraz na twarzach zgromadzonych uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Inwestycja ta mogła powstać dzięki dotacji z Unii Europejskiej oraz dzięki zaangażowaniu pana Wójta Przemysława Łysaka oraz LGD na czele z panem Grzegorzem Ciepielą. W imieniu wszystkich mieszkańców Skorzeszyc za inwestycję dziękowała pani sołtys Renata Mochocka.

Cała społeczność szkolna serdecznie dziękuje panu Wójtowi za zaangażowanie w krzewienie kultury fizycznej i form aktywnego wypoczynku wśród uczniów naszej szkoły.